طرح درس ریاضی سوم ابتدایی درس جدول داده تشکیل شده از 4 صفحه ورد و قابل ویرایش می باشد طرح درس پایه سوم دبستان.
نام کتاب درسی: ریاضی مقطع تحصیلی: سوم ابتدایی
موضوع: درس 31 جدول داده
تهیه کننده: مدت جلسه: 45 دقیقه
نام مدرسه: تعداد دانش آموزان: تاریخ:
اهداف
هدف کلی: آشنایی شاگردان با جدول داده ها و استوانه
اهداف جزئی: انتظار می رود فراگیران بعد از تدریس این درس بدانند که:
1-برای نشان دادن منسجم اطلاعات از جدول به جدول داده ها استفاده می کنیم.
2- اجسامی که بالا و پایین آن به شکل دایره باشد و دارای بلندی باشد، استوانه نامیده می شود.
3- بعضی اشیا در پیرامون به شکل استوانه می باشند.
4- برای ساختن استوانه یک برگه کاغذ را لوله کرده و دور آن را با کاغذ بپوشانید.
اهداف رفتاری: انتظار می رود شاگردان بعد از تدریس این درست بتوانند:
1-جدول داده های مربوط به یک اطلاعات را تنظیم کنند.
2- از بین اشکال مختلف استوانه را مشخص کنند.
3- با وسایل در اختیار گذاشته بتوانند استوانه بسازند.
رفتار ورودی
دانش آموزان با مطالب درس قبل آشنا هستند.
ارزشیابی تشخیصی
سوالاتی از درس قبل از دانش آموزان می پرسیم.
رسانه های آموزشی
کتاب ریاضی سوم ابتدایی – تابلو – ماژیک – گچ
روش های یاددهی – یادگیری
بحث گروهی، سخنرانی، همیاری
مدل چینش کلاس
به صورت ردیفی – گروهی
عنوان
فعالیت های دانش آموزان
فعالیت های معلم
زمان
فعالیت های مقدماتی ارزشیابی رفتار ورودی و ایجاد انگیزه
بعد از سلام و احوال پرسی معلم کلاس را با نام و یاد خدا آغاز کرده و پس از حضور غیاب و بررسی تکالیف، طرح درس ریاضی سوم ابتدایی درس جدول داده برای ارزشیابی می تواند سوالاتی درباره درس قبل بپرسد.
زمان 5 دقیقه
ارائه درس
استوانه
بعد از آماده شدن شرایط کلاسی فعالیت های زیر جهت تدریس معرفی استوانه بعمل می آید.
معلم: بچه ها امروز می خواهیم با نام یکی از اجسام هندسی آشنا شویم به همین خاطر به هریک از شما برگ سفید A4 می دهم از شما می خواهم که بعد از دریافت برگه عرض آن را مشخص کنید.
شاگردان: بعد از دریافت عرض آن را مشخص می کنند.
معلم: حالا کاغذ را از سمت عرض آن به صورت یک لوله در آورید و با چسب بچسبانید (نظارت و راهنمایی معلم)
شاگردان دستور کار را اجرا می کنند.
معلم: بچه ها آنچه که ساخته اید “استوانه” می باشد بلند تکرار کنید استوانه
شاگردان تکرار می کنند استوانه، استوانه
معلم کلمه استوانه را بر روی تخته سیاه می نویسد و از بچه های می خواهد که با هم فکری همدیگر اشیایی که در محیط خود دیده اید که به شکل استوان ای می باشد را نام ببرید.
شاگردان بعد از مشورت باید نام اشیای استوانه ا ی شکل را بگویند.
معلم با ارائه توضیحات تکمیلی به تثبیت یادگیری کمک می نماید.
ارزشیابی پایانی:
با وسایل در اختیار گذاشته بتوانند استوانه بسازند.
35دقیقه
تعیین تکلیف
فعالیت تکمیلی حل تمرین های ارائه شده ی معلم توسط دانش آموزان در خانه
5 دقیقه
دیدگاهها
هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.